1 milyon yazılımcı projesine başvuru nasıl yapılır? 1 milyon istihdam uygulaması kılavuzu…

Türkiye’ye yazılım alanında tarihi bir kapasite kazandıracak “1 Milyon Yazılımcı Projesi”nin tamamlandı. Peki, projeye başvuru nasıl yapılacak? 1 milyon istihdam uygulaması kullanıcı kılavuzu…

1 milyon yazılımcı
1 milyon yazılımcı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, projeye ilişkin, “Tarihi bir istihdam hamlesi olan bu proje, Türkiye’ye ve gençlerimize yazılımda çok daha ileri noktaya ulaşma imkanı sağlayacak.” dedi.

Albayrak, Twitter hesabından Projeye ilişkin videolu paylaşımda bulundu.

Yeni Ekonomi Programı Eylem Planı kapsamındaki istihdam projeleri içerisinde kendilerini en fazla bu projenin heyecanlandırdığına işaret eden Albayrak, “Tarihi bir istihdam hamlesi olan bu proje, Türkiye’ye ve gençlerimize yazılımda çok daha ileri noktaya ulaşma imkanı sağlayacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Albayrak, uzun zamandır üzerinde çalışılan Türkiye’ye yazılım alanında tarihi bir kapasite kazandıracak yeni projenin tamamlandığını bildirerek, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı proje kapsamında gençlere online eğitim ile yazılımcı olma imkanı sağlayacaklarını aktardı.

1 Milyon İstihdam Uygulaması’na nasıl erişilir?

Kamuda ve özel sektörde, Bilgi Teknolojileri alanında kariyer sahibi olmak isteyenlerin özgeçmişlerinin oluşturulması kapsamında “1 Milyon İstihdam” uygulamasına başvurular erişime açıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 1 Milyon Yazılımcı katılmak isteyenlerin internet üzerinden başvuru yapacağını ve hemen eğitime başlanacağını duyurdu.

Bakan Albayrak, “Genç arkadaşlarımızın aldığı her eğitim ve başarı dereceleri, hazırladıkları öz geçmişlerine otomatik olarak işlenecek.” dedi. 

1 Milyon İstihdam Uygulaması’na  “https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login” adresi üzerinden kayıt olunabiliyor.

Klavuza erişmek için aşağıdaki linki tıklayın

1 Milyon İstihdam uygulaması kullanıcı kılavuzuna erişmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir